wtorek, 8 marca 2011

Jak fretka z norką...

 


Jak pies z kotem - każdy zna już te historie, więc u mnie wyjątkowo jak fretka z norką ;-) Pisałam juz za co obrywa Drożdżówka, ale nie pisałam, że potrafią sie cudownie bawić i figlować. Fretka jest zdecydowanie mniej aktywna. Jeśli ktokolwiek mi powie, ze ma fretkę z ADHD, to zaproponuje mu dzień z norką ;-)
Gdy fretka się zabawą już znudzi lub zmęczy - norka dokazuje dalej, przy czym fretka ukazuje swoje niezadowolenie przez skrzeczące odgłosy i... niestety dalsze odpieranie ataków, a jak się jej poszczęści to natychmiastową ewakuacją.
Fretka kontra norka - nie miała by żadnych szans i nie wiem, czy norka sobie zdaje z tego sprawę, bo nigdy nie widziałam fretki zranionej, czy zadrapanej... Natomiast, chcąc je kiedys rozdzielić, zostałam ugryziona przez fretkę w zastępstwie norki i... TO NIE BYŁO MIŁE, Droga Drożdżówko. Fretka więc gryzie mocno podczas odpierania ataku, a norka atakując, gryzie słabo - niesprawiedliwe ;-)
Też zauważyłam, że mają rózne miejsca ulubione do gryzienia przeciwnika: norka, prócz nosa, atakuje brzuch, boki i ogon (jak fretka próbuje sie ewakuowac, to norka chwyta ją za ogon i ciągnie), a fretka gryzie norkę po pyszczku. I to byłby koniec na dzisiaj.
Jeszcze wspomne, ze na filmiku Muffinka ma dopiero pół roku. zdecydowanie jednak jest silniejsza i szybsza... Teraz jest tez wieksza, cięższa, silniejsza, szybsza, bardziej sprawna - potwierdzam zatem mit szerzony przez TV - mała maszynka do zabijania i kolosalne zagrożenie dla naszej rodzimej przyrody...

5 komentarzy:

 1. No prawdziwa rewelacja:) bombowe zwierzaki! Bardzo sympatyczne. Fajny filmik, i ciekawy tekst - inspirujący do "niespodziewanego prezentu" dla żony;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Co trzeba zrobić, że by zobaczyć norkę w naturze?

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam!! Jak kupiłaś norke bo ja nie umie nigdzie kupić prosze o kontakr zostawiam emiala :
  Kewinek1996@interia.eu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. czemu ja tu trafiłam dopiero teraz, ha widzę, że prowadzisz bloga z taką częstotliwością jak ja ;-))))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej może pomożecie w budowie azylu dla norek, uciekinierek z ferm? Otwarte Klatki prowadzą właśnie taką zbiórkę i już niewiele brakuje do końca przedostatniego celu: https://www.otwarteklatki.pl/azyl-dla-norek/

  OdpowiedzUsuń